algicid do bazénu

Algicid do bazénu proti zelené vodě

Algicid do bazénu proti řase je přípravek vhodný pro průběžné dávkování i pro rázovou dávku při vzniklé řase a slizu v bazénu. Algicid do bazénu spolehlivě likviduje zelené, černé a hnědé řasy, které vznikají při nedostatečné dezinfekci bazénu a nesprávné úpravě pH, nebo při vysoké teplotě vody či náhlé změně počasí. Před aplikací rázové dávky algicidu vždy napřed zkontrolujte a upravte pH i dezinfekci v bazénu. V opačném případě nebude algicid dokonale fungovat.
Algicid proti řasám v bazénu lze použít pro venkovní i vnitřní bazény. Před aplikací algicidu si vždy přečtěte návod k použití. Algicidy do bazénu jsou dodávány v různých koncentracích s různým dávkovacím množstvím.


Dávkování Algicidu do bazénu

Algicid proti řase v bazénu je nejvhodnější dávkovat průběžně v malých dávkách 5 ml na 10 m3 vody v bazénu jednou týdně. Při extrémních změnách počasí nebo vysoké teplotě vody v bazénu může dojít k náhlému nárůstu vodní řasy. V takovém případě aplikujte šokovou dávku algicidu 300 – 500 ml na 10 m3 vody. Při šokové dávce nejdříve algicid rozmíchejte v oddělené nádobě a pak jej rozlijte po obvodu bazénu a na vodní hladinu. Vzniklé řasy ze stěn a podlahy je vhodné mechanicky okartáčovat, aby se dostaly do objemu vody. Tak bude algicid fungovat nejlépe. Vypněte filtraci a vodu ponechte v klidu do druhého dne. Algicid zničí a odbarví řasu. Dalším krokem je vysrážení mrtvých řas pomocí vločkovače a jejích vysátí bazénovým vysavačem.

algicid do bazénu image
algicid do bazénu

Algicid proti řase 1 litr pro menší nadzemní zapuštěné bazény. Algicid pro průběžné i rázové dávkování při vzniklých problémech s vodní řasou.

algicid super do bazénu

Algicid SUPER 1 litr koncentrovaný přípravek proti řasám v bazénu. Algicid SUPER má vyšší koncentraci a je vhodný pro větší bazény.