chlorová bazénová chemie

Chlorová bazénová chemie

Chlorová bazénová chemie je nejčastěji využívanou chemií pro dezinfekci bazénů. Chlorová bazénová chemie je k dispozici jako tablety, granulát, nebo tekutý chlor pro automatické dávkovače. Vysoká dezinfekční schopnost chloru zajišťuje bezproblémový chod bazénu v době koupací sezóny. Chlor dokonale dezinfikuje kompletní systém bazénu, včetně trubních rozvodů a filtrační náplně. Pro co nejvyšší účinnost chlorové chemie je potřeba nejdříve v bazénu upravit pH na hodnotu 6,8 – 7,4. Chlor v bazénu je potřeba udržovat v rozmezí 0,3 – 0,5 mg/ litr. Kolují mylné informace o tom, že když bazén zapáchá chlorem, tak je předávkován. Opak je však pravdou, když je voda v bazénu cítit chlorem, znamená to nízké množství účinného volného chloru a vysoké množství vázaného chloru, který nemá téměř žádnou dezinfekční účinnost. Tuto situaci lze řešit například super chlorací bazénu.


Typy chlorové bazénové chemie

  • Tekutý chlor pro automatické bazénové dávkovače
  • Chlor start granulát pro rozběh bazénu
  • Chlor šok pro rychlou chloraci při vzniku vodní řasy
  • Chlorové tablety MAXI 200 g pro průběžnou úpravu vody
  • Chlorové tablety MINI 200g pro trvalou údržbu menších bazénů a vířivek
  • Multifunkční tablety pro kompletní průběžnou úpravu vody
chlorová bazénová chemie image
chlor šok do bazénu

Vysoce účinný chlor šok granulát pro rychlou úpravu vody v bazénu v případě nutnosti šokové dávky dezinfekce při vzniklých problémech s vodou.

multifunkční tablety do bazénu

Bazénové multifunkční tablety 200g pro komplexní údržbu vody s dlouhotrvajícím účinkem. Multifunkční tablety obsahují chlor, algicid, vločkovač a stabilizátor pH.

chlorové tablety do bazénu

MAXI chlorové tablety do bazénu pro trvalou úpravu vody ve všech typech bazénů. Pomalu rozpustné chlorové tablety 200 g v balení 1,2 kg.

tekutý chlor do bazénu

Tekutý chlor do bazénu ve velkém balení 30 litrů je vhodný zejména pro bazénové automatiky pro kontinuální měření a dávkování chloru do bazénu.