pH do bazénu

pH do bazénu

pH do bazénu je jednou z nejdůležitějších složek při úpravě bazénové vody. pH do bazénu je dodáváno v tekuté a krystalické formě. Tekuté pH je vhodné pro bazénové automatické dávkovače a pH granulát pro všechny typy menších a větších bazénů. Ideálním pomocníkem pro kontrolu pH v bazénu je bazénový tester. pH je vhodné měřit pravidelně, předejdete tak zakalení vody nebo vzniku vodních řas.
Správně upravené pH zajistí dokonalou dezinfekční účinnost bazénové chemie. Je jedno jestli používáte k úpravě bazénové vody chlorovou nebo bezchlorovou chemii. pH bude vždy rozhodujícím činitelem. Všeobecně udávané rozmezí, ve kterém optimálně funguje dezinfekce, vločkovače i algicidy je 6,8 – 7,4 pH. Pravidelnou kontrolou pH v bazénu ušetříte peníze za nadměrné dávkování bazénové chemie v případě vzniklých problému s vodou.


Jak upravit pH v bazénu

Před tím, než budete do bazénu přidávat jakékoliv bazénové chemikálie, je potřeba upravit pH na rozmezí 6,8 – 7,4. Pokud používáte granulované pH, tak nejdříve příslušnou dávku rozmíchejte v oddělené nádobě a následně roztok vylijte po vodní hladině nebo do skimmeru. Nechte běžet bazénovou filtraci, aby se pH dokonale rozmíchalo v celém objemu bazénu. Pak proveďte kontrolní měření testerem na pH. V případě potřeby proces opakujte, dokud nebude pH v bazénu vyvážené.

Běžná dávka pH granulátu je 100 g na 10m3 vody pro snížení nebo zvýšení hodnoty o 0,1. Přepočet dávky pH je závislý na jeho počátečním stavu a objemu vody v bazénu. Při spuštění bazénu je potřeba počítat s tím, že bude potřeba více pH granulátu. Za provozu již jsou dávky menší a stav pH je potřeba pravidelně kontrolovat.

ph do bazénu image
ph mínus do bazénu

pH minus granulát pro snížení pH v bazénu. Balení pH minus 7,5 kg je vhodné i pro větší bazény. Přípravky pro úpravu pH v bazénu koupíte na www.guaa-chemie.cz.

tekuté ph mínus

Tekuté pH minus do bazénu ve velkém balení 30 litrů je vhodné zejména pro bazénové automatiky pro kontinuální měření a dávkování pH do bazénu.

ph plus do bazénu

pH plus granulát pro zvýšení pH v bazénu. Balení pH plus 1 kg je vhodné i pro menší bazény. Přípravky pro úpravu pH v bazénu koupíte na www.guaa-chemie.cz.

tekuté ph plus

Tekuté pH plus v balení 5 litrů pro rychlé zvýšení pH v bazénu. Tekuté pH plus je možné aplikovat do bazénu bez nutnosti ředění či rozpouštění.