bazénové čističe

Bazénové čističe

Bazénové čističe a odvápňovače slouží k čištění povrchu bazénu a k rozpouštění vodního kamene. Bazénové čističe a odvápňovače mají několik způsobů použití. Klasické čističe na povrch bazénu jsou určeny k běžnému čištění bazénů před sezónou nebo pro mastné bazénové linky. Odvápňovače a odstraňovače kovů z bazénové vody lze aplikovat do již napuštěných bazénů i v průběhu sezóny.
Když se usazuje vodní kámen na stěnách bazénu nebo je voda nahnědlá po kovech, lze ji upravit odvápňovači. Chemie proti kovům a odvápnění vody pracuje na principu rozpouštění vodního kamene a hořčíku, případně jiných kovů, které jsou obsažené v napouštěcí vodě.


Použití čističů a odvápňovačů

Bazénové čističe na povrchové nečistoty a vápenné usazeniny aplikujeme na znečištěná místa houbičkou nebo hadříkem. V případě velkého znečištění nebo větší vrstvy vápenaté usazeniny můžeme použít čistič v koncentrovaném stavu, který naneseme štětcem na znečištěná místa a necháme chemii déle působit. Ošetřená místa pak opláchneme vlažnou vodou.
Bazénové čističe, které jsou určené pro odstranění kovů a vápníku v již napuštěném bazénu, lijeme přímo do vody. Při aplikaci odvápňovačů ponechte běžet bazénovou filtraci, aby se přípravek dokonale promíchal a dostal se na všechna místa v bazénu. Účinnost čističů je dlouhodobá a může trvat i několik dní, než se vápník na stěnách bazénu začne rozpouštět.

čističe do bazénu
tekutý bazénový čistič

Klasický bazénový čistič pro jarní úklid bazénu vhodný na všechny povrchy. Bazénový čistič odstraňuje mastné nečistoty a vápenaté usazeniny.

metalex proti kovům v bazénu

Metalex je bazénový přípravek, který rozpouští vápenaté složky ve vodě, které obsahují kovy. Metalex proti železu, manganu, mědi a stříbru.

stabilizátor tvrdosti vody

Stabilizátor tvrdosti vody v bazénu zabraňuje vzniku vápenatých usazenin na povrchu bazénu. Stabilizátor tvrdosti trvale rozpouští vodní kámen.

čistič vodního kamene z bazénu

Čistič bazénů proti vodnímu kameni pro aplikaci do napuštěného bazénu. Čistič dlouhodobě rozpouští vodní kámen a brání usazování na stěnách bazénu.