vločkovač do bazénu

Bazénový vločkovač

Bazénový vločkovač proti kalné vodě v bazénu slouží pro vysrážení mechanických nečistot obsažených ve vodě. Bazénový vločkovač shlukuje nečistoty ve vodě a usazuje je na dno bazénu, kde je následně povysáváme bazénovým vysavačem. Bazénový vločkovač lze použít v kombinaci s algicidem v případě vzniku vodních řas a slizu na stěnách bazénu. Vločkovač do bazénu lze dávkovat preventivně nebo nárazově. Mnohem vhodnější jsou preventivní dávky, které zajistí kontinuální usazování i těch nejmenších nečistot. Kombinací preventivní dávky vločkovače a algicidu bude voda v bazénu křišťálově průzračná bez nejmenších nečistot.


Použití bazénového vločkovače

Na trhu je dodáváno více koncentrací bazénových vločkovačů, proto je vhodné před použitím přečíst návod konkrétního výrobku. Různé koncentrace vločkovače mají různou dávku.
Před aplikací vločkovače do bazénu se přesvědčte, jestli je pH upraveno v rozmezí 6,8 – 7,4 a jestli se v bazénu nachází dostatek dezinfekční chemie. Příslušnou dávku vločkovače zřeďte v oddělené nádobě a promíchejte. Obsah nádoby rozlijte rovnoměrně po vodní hladině bazénu. Vhodné je promíchat vodu v bazénu pomocí ručního vysavače nebo protiproudem. Po aplikaci vločkovače vypněte bazénovou cirkulaci a vodu ponechte do druhého dne v klidu. Usazené nečistoty povysávejte bazénovým vysavačem.

bazénový vločkovač
vločkovač do bazénu

Bazénový vločkovač  1 litr pro vysrážení nečistot v bazénu. Vločkovač  vhodný pro průběžné i rázové dávky v případě náhlého zakalení vody v bazénu.

bazénový vločkovač

Bazénový vločkovač  3 litry pro vysrážení nečistot v bazénu. Vločkovač  vhodný pro průběžné i rázové dávky v případě náhlého zakalení vody v bazénu.